Ndërlidhjet

Vdiq aktori i njohur Paul Newman


Super ylli i filmit dhe fitues i çmimit Oscar, Paul Newman, vdiq në moshën 83 vjeçare.

Ai vdiq mbrëmë pas një beteje të gjatë me kancer, në shtëpinë e tij afër qytetit Westport, raportojnë agjencitë e lajmeve.

I ndjeri Newman gjatë karrierës së tij të gjatë ka realizuar role kryesore në shumë filma.
XS
SM
MD
LG