Ndërlidhjet

Putin: SHBA e paaftë të merret me krizën


Kryeministri rus Vladimir Putin ka kritikuar sot SHBA-të për atë që e ka quajtur paaftësi të vendit për t'u marrë me krizën e vazhdueshme financiare.

Putin ka thënë në një takim të qeverisë se çdo gjë e keqe që ka ndodhur në sferën ekonomike dhe financiare ka nisur në SHBA.

Ai tha se tani SHBA nuk është e aftë që të ndërmarrë "vendime të duhura".

Putin tha se kjo tregon për papërgjegjësi të tërë sistemit, i cili pretendonte udhëheqje globale.
XS
SM
MD
LG