Ndërlidhjet

Rice në Indi e Kazakistan


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice nis sot vizitën në Indi, e më pas edhe Kazakistan.

Në New Delhi, sekretarja Rice do të zhvillojë bisedime me liderët e Indisë lidhur me marrëveshjen civile atomike mes SHBA-së dhe Indisë.

Nuk është e qartë se çka do të jetë në agjendë të bisedimeve në Kazakistan.
XS
SM
MD
LG