Ndërlidhjet

Sulmi i dyshuar amerikan vret 20 veta


Zyrtarët pakistanezë bëjnë të ditur se 20 persona kanë vdekur në zonat fisnore pranë kufirit pakistanezo-afgan. Të njëjtat burime pohojnë se në mesin e të vrarëve ka dhe militantë të huaj.

Sipas zyrtarëve pakistanezë të sigurisë besohet se sulmi ajror qe ndërmarrë nga forcat amerikane. Nuk ka pasur komente mbi lajmin nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG