Ndërlidhjet

SHBA shqyrton praninë diplomatike në Iran


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice tha se administrata e Bushit ende po e shqyrton hapjen e një seksioni për interesa diplomatike në Iran për të përmirësuar kontaktet ndërmjet popujve të Iranit dhe të Shteteve të Bashkuara.

Duke folur para nisjes për në Kazakistan, Rice i hodhi poshtë lajmet se administrata ka vendosur të mos procedojë çështjen.

Ajo e q1uajti idenët "interesante", dhe tha se po shqyrtohet në kuptimin se në ç'masë do të mund të përmirësonte raportet e Amerikës me popullin iranian, e jo me qeverinë.
XS
SM
MD
LG