Ndërlidhjet

Kabul: SHBA pranoi vrasjen e 33 civilëve


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tash tha se në sulmin ajror në 22 gusht në Afganistan janë vrarë 33 civilë.

Sulmi u krye ndaj një kompleksi të dyshuar të talebanëve.

Fillimisht ushtria raportoi për pesë të vrarë në sulmin në provincën Herat, ndërkohë që qeveria afgane dhe Kombet e Bashkuara thanë se janë mbi 90 të vrarë.
XS
SM
MD
LG