Ndërlidhjet

Uashington: G-7 diskuton për krizën financiare


Ministrat e financave të shtatë vendeve më të zhvilluara industrialisht takohen sot në Uashington, për të diskutuar për krizën globale financiare.

Masat që janë ndërmarë nga bankat qendrore dhe nga qeveritë e vendeve në mbarë botën për ta zbutur krizën, duket se nuk po arrijnë ta ndalin rënien e bursave.

Dominique Strauss-Kahn nga Fondi Monetar Ndërkombëtar tha se bota është në teh të recesionit.
XS
SM
MD
LG