Ndërlidhjet

Franca kërkon takim të BE-së mbi krizën


Franca ka kërkuar një takim të vendeve të euro-zonës për të diskutuar mënyrat se si të zgjidhet kriza financiare.

Kabineti i presidentit francez Nicolas Sarkozy ka thënë se liderët shtetërorë do t'i bashkohen presidentit të Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso dhe shefit të Bankës Qendrore Evropiane Jean Claude Trichet për takimin që do mbahet më 12 tetor.
XS
SM
MD
LG