Ndërlidhjet

Bursat në Azi shënuan pak rënie


Bursat në Azi kanë shënuar pak rënie pas dy ditësh të rritjes së aksioneve.

Në bursën e Japonisë, indeksi Nikkei ra për 1.4 %, ndërsa aksionet shënuan rënie edhe në Australi dhe Tajvan.

Të martën, bursat amerikane filluan të bien pasi presidenti George Bush shpalli planin 250 miliardë dollarësh për të blerë aksionet në bankat që përpiqen të rikthejnë besimin.
XS
SM
MD
LG