Ndërlidhjet

Medvedev: Rusia do evitojë krizën ekonomike


Presidenti rus Dmitry Medvedev tha se Rusia mund të evitojë një krizë të thellë ekonomike dhe të shfaqet me një ekonomi më efektive, pavarësisht turbulencave globale financiare.

Deklarata e Medvedevit e postuar në faqen e tij zyrtare të internetit, vjen në ditën e njëjtë, kur ai shtyu fjalimin drejtuar popullit.

Gazeta Moscow Times tha se Medvedev pritet, që t'i drejtohet kombit javën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG