Ndërlidhjet

Kabul: Vriten dy gjermanë, një afgan


Zëvendësshefi i policisë së Kabulit Alishah Ahmadzai tha se dy të huaj dhe një afgan janë vrarë gjatë një shkëmbimi me armë zjarri në Kabul.

Ahmadzai tha se dy të huajt ishin gjermanë.

Gjuajtjet me armë kanë ndodhur jashtë një zyre të DHL- shërbimit për shpërndarje ndërkombëtare në Kabul.

XS
SM
MD
LG