Ndërlidhjet

Zagreb:10 të arrestuar për vrasjen e gazetarëve


Policia kroate ka arrestuar dhjetë persona, tetë kroatë dhe dy serbë, të dyshuar se janë anëtarë të bandave kriminale të përfshirë në vrasjen e botuesit të gazetës Nacional dhe ndihmësit të tij javën e kaluar.

Arrestimet janë bërë në Vukovar dhe Zagreb.

Kroacia ka kërkuar ndihmën e Serbisë dhë Bosnjes për të luftuar bashkë me mafian.

XS
SM
MD
LG