Ndërlidhjet

Vritet një paqeruajtës në Darfur


Persona të armatosur kanë vrarë një paqeruajtës dhe kanë plagosur një tjetër në rajonin e Darfurit në Sudan.

Një zëdhënës i misionit paqeruajtës të OKB-së dhe Unionit Afrikan tha se sulmi ka ndodhur të mërkurën në Darfur.

Me këtë vrasje, numri i paqeruajtësve të vrarë në tre muajt e fundit në Darfur arrin në 10.
XS
SM
MD
LG