Ndërlidhjet

Kosova- temë e takimeve të Jeremiqit në OKB


Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Vuk Jeremiq udhëton nesër për në Nju Jork, ku është planifikuar një takim me përfaqësues të Sekretariatit të përgjitshëm të OKB-së dhe vendeve anëtare të KS-së, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme.

Jeremiq bashkëbiseduesve do t'u thotë se "Beogradi zyrtar nuk do të kundërshtojë rikonfigurimin eventual të pranisë civile ndërkombëtare në Kosovë, nëse ai bëhet në përputhje me Rezolutën 12 44, kushtetutën e Serbisë, dhe përkrahjen e Këshillit të Sigurimit", thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG