Ndërlidhjet

Indi: 76 të vdekur nga shpërthimet


Shifra e të vdekurve nga një varg shpërthimesh në verilindje të Indisë është rritur në 76.

Zyrtarët thanë se numri i të plagosurve mbetet mbi 300.

13 shpërthimet e së enjtes kanë qenë më të këqijat në rajonin e pllakosur nga separatizmi, dhuna ndëretnike dhe militantët islamikë.

Askush nuk ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe autoritetet nuk kanë ndonjë të dyshuar.
XS
SM
MD
LG