Ndërlidhjet

SHBA: Vazhdon fushata në shtetet kyçe


Kandidatët presidencialë amerikanë dy ditë para zgjedhjeve të 4 Nëntorit e kanë fokusuar fushatën në shtetet kyçe.

Republikani John McCain po mban dy tubime në shtetin e Pensilvanisë.
Kandidati demokrat Barack Obama po viziton tre qytete në Ohajo, të cilat në zgjedhjet e 2004 votuan për presidentin aktual, republikanin George Bush.

Anketa e fundit në shkallë kombëtare e organizuar nga Zogby dhe Washington Post nxjerr Obamën në avantazh me 5-9%.
XS
SM
MD
LG