Ndërlidhjet

Vazhdojn bisedimet izraelito - palestineze


Zyrtarë të lartë të Izraelit dhe palestinezë kanë thënë se do të vazhdojn me bisedimet paqësore pavarësisht faktit që ato nuk do të finalizohen me marrëveshje deri në fund të këtij viti.
Ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzipi Livni dhe presidenti i autoritetetit palestinez Mahmud Abas, kanë bërë këtë zotim pas takimit në Egjipt me zyrtarët e Shteteve të Bashkuara, Rusisë, Bashkimit Evropian dhe Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG