Ndërlidhjet

Zbulohet planet jashtë sistemit diellor


Astronomët i kanë bërë fotografitë e para një planeti jashtë sistemit diellor.

Planeti përshkruhet si planeti me gaz dhe është më i madh se Jupiteri.

Në fotot e marra nga dy grupe të ndryshme astronomësh planeti i ri duket tepër i vogël, si një pikë e mjegullt.


XS
SM
MD
LG