Ndërlidhjet

Nisë: Fillon samiti BE-Rusi


Sot mbahet në Nisë të Francës takimi Rusi-Bashkimi Evropian. Bisedimet do përqëndrohen në paktin e bashkëpunimit dypalësh dhe në krizën financiare globale. Në takim Rusia do të përfaqësohet nga presidenti Medvedev.

Në fillim të kësaj jave BE-ja vendosi rinisjen e bisedimeve me Moskën për bashkëpunimin dypalësh. Bisedimet ishin pezulluar pas ndërhyrjes ruse në Gjeorgji, gushtin e kaluar.
XS
SM
MD
LG