Ndërlidhjet

Rumani: 11 të vdekur nga shpërthimi në minierë


Tetë minatorë dhe tre punëtorë shpëtimi kanë vdekur sot në dy shpërthime në jugperëndim të Rumanisë, ka thënë kryeministri Calin Popescu.

Shpërthimet kanë ndodhur në minierën në luginën Jiu, ndërsa zyrtarët e minierës janë të mendimit se ato mund të jenë shkaktuara nga gazi i metanit.

Tetë minatorë të tjerë po trajtohen nga djegiet.
XS
SM
MD
LG