Ndërlidhjet

OPEC: Nuk pritet ulje e prodhimit të naftës


Presidenti i OPEC-ut ka njoftuar se nuk priten shkurtime të sasisë së naftës së hedhur në treg gjatë muajit të ardhshëm. Deklarata e kreut të OPEC-ut, Çakib Helil vjen pas informacioneve se në mbledhjen e ardhshme OPEC-u do ulë prodhimin për shkak të rënies së çmimit të naftës në tregun botëror.

OPEC-u është organizata e vendeve eksportuese të naftës dhe gazit.
XS
SM
MD
LG