Ndërlidhjet

Sejdiu e Thaçi vizitojnë Britaninë


Kryetari i Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe kryeministri Hashim Thaçi prej sot e deri më 21 nëntor qëndrojnë për vizitë në Britani të Madhe.

Gjatë kësaj vizite ata do të takohen me kryeministrin Gordon Brown dhe ministrin e jashtëm, David Miliband.

"Me këtë vizitë nënvizohet mbështetja e Britanisë së Madhe për Kosovën dhe ardhmërinë e saj evropiane", thuhet në kumtesën e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG