Ndërlidhjet

Tre shtetas gjermanë të arrestuar për shpërthimin në ICOAutoritetet e rendit në Prishtinë kanë njoftuar se kanë arrestuar tre shtetas gjermanë, në ndërlidhje me shpërhtimin që ka ndodhur më 14 nëntor tek ndërtesa e Zyrës Civile Ndërkombëtare (ICO) në Prishtinë.

Në një komunikatë për opinion të policisë së Kosovës thuhet se arrestimet janë bërë nën dyshimin për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm dhe se policia është duke e hetuar intenzivisht këtë rast.

XS
SM
MD
LG