Ndërlidhjet

Kina rrit spiunazhin kundër SHBA-ve


Një panel kongresional në Shtetet e Bashkuara ka bërë të ditur se Kina po rrit aktivitetin e saj në spiunimin në internet kundër SHBA-ve.

Raporti i panelit thotë se Kina po përmirësohet gjithnjë e më shumë nga pikëpamja teknologjike, duke hyrë në rrugë të paligjshme dhe duke marrë informacione tepër të ndjeshme për SHBA-të.
XS
SM
MD
LG