Ndërlidhjet

Austri: Faymann, kryeministri i ri


Socialdemokrati Werner Faymann do të jetë kryeministri i ardhshëm i Austrisë.

Konservatorët që dolën të dytët në zgjedhjet e fundit austriake kanë marrë postet e financave, të politikës së jashtme dhe drejtësinë.

Qeveria e re austriake pritet të bëjë betimin javën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG