Ndërlidhjet

Kabul: Sulm afër Ambasadës amerikane


Një sulmues vetëvrasës hodhi në erë konvojin e trupave të huaja afër Ambasadës amerikane në Kabul.

Kreu i policisë tha se katër persona u vranë dhe 16 të tjerë u plagosën.

Zëdhënësi i trupave ndërkombëtare e konfirmoi sulmin, por nuk dha detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG