Ndërlidhjet

Kabul: Nga sulmi vetëvrasës – 4 civilë të vrarë


Nga një sulm vetëvrasës afër ambasadës amerikane në Kabul sot janë vrarë katër civilë afganë dhe plagosur 16 të tjerë.

Zëdhënësi i Ministrisë së brendshme, Zemarai Bashary, tha se sulmi vetëvrasës u bë derisa në afërsi po kalonte një konvoj i forcave të jashtme.
XS
SM
MD
LG