Ndërlidhjet

Iran: Alkoholi mbyt 12 persona


Raportet nga Irani thonë se 12 persona kanë vdekur dhe dhjetra të tjerë janë në gjendje të rëndë nga pirja e rakisë shtëpiake. mediat citojnë Farshid Abedi, kreu i shkollës së mjekësisë në veri të Iranit i cili konfirmoi se viktimat janë të moshës 29 deri 42 vjeqare. Alkoholi është i ndaluar në Republikën Islamike. Por të krishterëve që jetojnë në veri të Iranit iu lejohen të bëjnë alkohol për nevoja personale.
XS
SM
MD
LG