Ndërlidhjet

Rice fillon turneun në Evropë


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice është nisur në turne një javor në Evropë.

Të hënën, Rice pritet të takohet në Londër me kryeministrin Gordon Brown dhe sekretarin e Jashtëm, David Milliband, para se të niset në takimin ministror të NATO-s, që mbahet më 2 dhe 3 dhjetor.

Rice gjithashtu do të vizitojë Romën, Helsinkin dhe Kopenhagën.
XS
SM
MD
LG