Ndërlidhjet

Irak: 13 të vrarë, 120 të plagosur nga shpërthimet


Policia tha se të paktën 13 njerëz e kanë humbur jetën dhe mbi 120 janë plagosur nga shpërthimi vetëvrasës i dy kamionë para një stacioni të policisë në Fallujah të Irakut.

Njoftohet se në mesin e të vrarëve janë gjashtë policë.

Ndërkohë, ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se katër kryengritës të dyshuar janë vrarë dhe 32 të tjerë janë plagosur në operacionet kundër Al Kaedas në Irak.
XS
SM
MD
LG