Ndërlidhjet

Bosnje: Digjet xhamia në pjesën serbe


Sot është djegur një xhami në fshatin Fazlagiç Kulla afër qytetit Gacko në Republikën Serbe të Bosnjes.

Askush nuk është lënduar në zjarrin, i cili nuk dihet nëse ishte aksidental, apo i qëllimshëm.

Shumica e myslimanëve janë larguar nga fshati gjatë luftës së viteve 1992-95, dhe vetëm disa janë kthyer.
XS
SM
MD
LG