Ndërlidhjet

SHBA kritikon Rusinë


SHBA-të kritikuan Rusinë për bastisjen që policia ruse i ka bërë grupit të të drejtave të njeriut Memorial.

Persona me uniformë konfiskuan kompjuterat e organizatës, që njihet si kritike e Kremlinit.

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack tha se SHBA-të janë "thellësisht të shqetësuara" dhe kanë kërkuar nga Moska rikthimin e paisjeve organizatës Memorial.
XS
SM
MD
LG