Ndërlidhjet

Kabul: Vriten gabimisht 6 policë


Burimet amerikane pohojnë se kanë vrarë gabimisht gjashtë policë afganë dhe një civil pasi policët kishin qëlluar ndaj amerikanëve gjatë një operacioni.

Vdekjet ishin rezultat i "një gabimi tragjik në identifikimin e personave", thonë burimet ushtarake amerikane.

Zyrtarët afganë dhe amerikanë po kryejnë hetime mbi incidentin.
XS
SM
MD
LG