Ndërlidhjet

SHBA mirëpret zbarkimin e EULEX-itShtetet e Bashkuara mirëpresin zbarkimin e misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në gjithë territorin e Kosovës, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Sean McCormack.

“Shtetet e Bashkuara ritheksojnë mbështetjen për EULEX-in dhe janë krenare që do të kontribuojnë me personel në këtë mision”.

“Jemi të përkushtuar në misionin e EULEX-it për të sforcuar institucionet e sundimit të ligjit në mbarë Kosovën, në të mirë të të gjitha komuniteteve dhe për të promovuar tërësinë territoriale të Kosovës dhe stabilitetin në rajon”, thuhet në komunikatë.

XS
SM
MD
LG