Ndërlidhjet

Pakistan: Janë arrestuar dy të dyshuar për Mumbai


Kryeministri i Pakistanit, Yousuf Raza Gilani, ka konfirmuar arrestimin e dy personave, që ishin përmendur nga India, si të dyshuar lidhur me sulmet në Mumbai.

Ai tha se të dyshuarit, Zari-ur-Rehman Lakvi dhe Zarar Shah, që të dy anëtarë të grupit militant Lashkare Taiba, ishin në burg në Pakistan dhe nën hetime.

India ka dyshime se Rehman Lakhvi, njëri nga të arrestuarit, është njëri nga ideatorët e sulmeve në Mumbai, nga të cilat u vranë më se 170 njerëz.

Pakistani thotë se nuk do ta dorëzoj asnjërin nga të dyshuarit tek autoritetet e Indisë.
XS
SM
MD
LG