Ndërlidhjet

Baku: Dy të vrarë nga shpërthimi në ndërtesë


Nga një shpërthim që përfshiu një ndërtesë banimi në Baku të Azerbajxhanit, janë vrarë së paku dy vetë dhe plagosur disa të tjerë.

Zëdhënësi i Ministrisë së brendshme, Ekhan Zakhidov, tha se persona të tjerë mund të jenë zënë nën gërmadhat e ndërtesës.

Prokurori në Baku, Aziz Seidov, tha se shpërthimi ishte shkaktuar nga rrjedhja e gazit në ndërtesë.
XS
SM
MD
LG