Ndërlidhjet

Sukhinova nga Rusia u shpall bukuroshe e botës


Përfaqësuesja e Rusisë, Ksenya Sukhinova, u bë fituese e titullit Miss World 2008, në manifestimin që u mbajt në Johanesburg të Afrikës Jugore.

Pas saj u plasuan përfaqësuesja e Trinidadit dhe Tobagos dhe ajo e Indisë.

Në garën për këtë titull prestigjioz morën pjesë 108 përfaqësuese nga mbarë bota.
XS
SM
MD
LG