Ndërlidhjet

Gaza: Shënohet 21 vjetori i Hamasit


Dhjetëra mijëra njerëz janë mbledhur në Qytetin e Gazës për të shënuar 21 vjetorin e krijimit të Hamasit.

Lëvizja islamike Hamas ka marrë kontrollin e Rripit të Gazës vitin e kaluar, derisa mbetet ende në listën e organizatave terroriste për Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara.

Hamasi nuk pranon ekzistencën e shtetit të Izraelit.
XS
SM
MD
LG