Ndërlidhjet

Suedia u godit nga tërmeti


Instituti Sizmologjik në Universitetin Uppasala njoftoi se një tërmet me intensitet 4.7 shkallë të Richter-it e ka goditur Suedinë sot herët në mëngjes.
Nuk ka pasur raporte për dëme.

Tërmeti e kishte epiqendrën afro 59 kilomentra në juglindje të qytetit Malme. Mediat raportojnë se tërmeti është ndjerë në Suedinë jugore dhe në Danimarkën veriore, përfshirë edhe kryeqytetin, Kopenhagë.

Tërmetet e shkallës së këtillë janë të rralla në Skandinavi.
XS
SM
MD
LG