Ndërlidhjet

Hagë: Sot merret vendimi ndaj ish-ministrit Haraqia


Gjykata Ndërkombëtare për Krimet e Luftës në ish-Jugosllavi pritet të marrë sot vendimin ndaj ish-ministrit të Kulturës, Astrit Haraqia.

Ish-ministri Haraqia dhe bashkëpunëtori i tij, Bajrush Morina, akuzohen për frikësim dhe presion ndaj dëshmitarëve gjatë gjykimit të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj.

Seanca është paraparë të fillojë në ora 14:15.
XS
SM
MD
LG