Ndërlidhjet

Brown: Trupat jashtë Irakut në qershor, 2009


Kryeministri britanik, Gordon Brown tha sot se Britania do t'i tërheqë 4.100 trupat e saj nga Iraku jo më vonë se në 31 maj, 2009.

Brown e bëri këtë njoftim në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Nuri al-Maliki, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Irak.

Ndërkohë, nga dy shpërthime të ndara u vranë 18 dhe u plagosën më shumë se 50 vetë në Bagdadin qendror.

Në mesin e viktimave ka edhe policë.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG