Ndërlidhjet

Përleshje të armatosura në Çeçeni


Dy ushtarë rusë dhe dy militantë janë vrarë gjatë përleshjeve të armatosura në rajonin e Çeçenisë.

Njoftohet se gjashtë ushtarë janë plagosur.

Çeçenia, kohën e fundit, ka qenë kryesisht e qetë pas dy luftërave nga kryengritësit që filluan më 1994.

Ramzan Kadyrov, një besnik i Kremlinit, udhëheq me këtë republikë.
XS
SM
MD
LG