Ndërlidhjet

Chrysler do të mbyllë 30 punëtori


Prodhuesi amerikan i veturave, Chrysler, ka njoftuar se do t'i mbyllë 30 uzinat prodhuese, duke filluar që nesër.

Chrysler tha se mjetet financiare janë duke u shpenzuar dhe se do të ketë vështirësi t'i paguajë kreditorët.

Chrysler dhe rivali i madh, General Motors, po kërkojnë ndihma financiare për të mbijetuar.
XS
SM
MD
LG