Ndërlidhjet

Kina po ia del mbanë me krizën financiare


Presidenti i Kinës, Hu Jintao, tha se masat e ndërmarra për të luftuar krizën globale financiare, po funksionojnë.

Eksporti kinez është i ultë përballë recesionit në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë.

Hu Jintao tha se Kina duhet të vazhdojë balancin e reformave të tregut pa u tërhequr nga kontrolli i Partisë Komuniste.
XS
SM
MD
LG