Ndërlidhjet

Epidemia e kolerës po përhapet në Zimbabve


Kombet e Bashkuara njoftuan se mbi një mijë ka shkuar numri i të vdekurve nga kolera në Zimbabve, përderisa sëmundja vazhdon të përhapet.

Presidenti Robert Mugabe është në presion ndërkombëtar për të dhënë dorëheqje, për shkak të krizës politike, ekonomike dhe epidemisë së kolerës.
XS
SM
MD
LG