Ndërlidhjet

Shkup: Ushtarët i dhanë fund misionit në Irak


Në Maqedoni sot janë kthyer trupat që shërbenin në Irak, duke i dhënë fund pjesëmarrjes 5-vjeçare në misionin "Liria për Irakun".

Prej vitit 2003, në Irak shërbyen 479 trupa nga Maqedonia.

Sot në Shkup, ushtarëve që kanë shërbyer në Irak iu ndanë dekorata dhe iu lexua letra përshëndetëse e presidentit amerikan, George Bush.

Shqipëria dhe Bosnja gjithashtu njoftuan për tërheqjen e forcave të tyre nga Iraku.
XS
SM
MD
LG