Ndërlidhjet

Protesta në Serbi, 10 të lënduar


Rreth 1000 veteranë serbë të luftës në Kosovë janë përleshur me forcat speciale të policisë që i kanë ndalur në marshimin e tyre drejt kufirit me Kosovën, ka bërë të ditur agjencia Asoshieted Press.
Ata kërkojnë pagesat për shërbimin gjatë viteve 1998 – 99 në luftën e Kosovës dhe lirimin nga burgu të dy veteranëve që janë të akuzuar për krime lufte në Kosovë.
Udhëheqësi i protestave Dejan Millosheviq ka thënë se dhjetë veta janë lënduar gjatë konfrontimit me policinë serbe.
XS
SM
MD
LG