Ndërlidhjet

Rusi: Mercenarët luftuan për Gjeorgjinë


Mercenarët e huaj kanë luftuar në krah të Gjeorgjisë gjatë luftës së gushtit të kaluar me Rusinë në Osetinë e Jugut, njoftuan burimet ruse.

Mercenarët vinin nga SHBA-të, Çekia, Ukraina dhe Turqia, bëri të ditur zyra e Prokurorit të Rusisë. Uashingtoni dhe Kjevi i kanë hedhur poshtë akuzat e ngjashme të bëra nga Moska dhe më parë.
XS
SM
MD
LG