Ndërlidhjet

Vazhdojnë trazirat në Greqi


Sulmues të panjohur u kanë vënë zjarrin lokaliteteve të ndryshme në Athinë njoftuan mediat greke. Pesë vetura janë djegur në rajonin e Galatsit. Sulmuesit shkatërruan fasadën e një banke si dhe vunë zjarr jashtë ndërtesës së qeverisë në qendër të Athinës. Nuk njoftohet për të lënduar por dëmet materiale janë të mëdha. Greqia është përfshirë nga trazirat e dhunshme pas vrasjes nga policia të një protestuesi 15 vjeqar.
XS
SM
MD
LG