Ndërlidhjet

Kina përplot me fosile të dinosaurëve


Shkenctarët në Kinë kanë gërmuar në atë që besojnë të jetë grupi më i madh i fosileve të dinosaurëve në botë.

Mediat zyrtare të Kinës njoftuan se kërkimet kanë filluar në muajin mars dhe rreth 7.600 kocka janë gjetur në provincën Shandong.

Në kuadër të zbulimit gjendet edhe dinosauri më i madh i gjetur ndonjëherë me gjatësi 9 metra.
XS
SM
MD
LG